• شماره تماس : 03136243876

درباره رویش

« من در رویش فکرمی‌کنم تا بتوانم اندیشه‌های خودم را به تمام فرهنگ ها و زندگی دیگر مردمان جهان انتقال دهم.»

اصفهان یکی از شهرهای پر آوازه تاریخ فرهنگ و هنر ایران و جهان است.موسسه رویش مهر هم به عنوان یکی از قدیمی ترین مراکز فرهنگی – هنری اصفهان در امتداد مسیر تاریخی خیابان چهارباغ قرار دارد.
ما نیز به همراه اتاق فکر موسسه در 20 سال گذشته تلاش نموده‌ایم زمینه‌ای را ایجاد کنیم تا پژوهشگران، اساتید،جوانان و همه کسانی که حرفی برای گفتن و ایده‌ای برای مطرح کردن دارند، بتوانند موضوعات و روش‌های مدرن خود را آزادانه دراتاق‌های موسسه در اختیار مخاطبان و علاقمندان قرار دهند.
رویش مکانی برای کار تیمی خلاقانه است تا اندیشه‌های مدرن و خلاق را به زندگی و فرهنگ دیگر مردمان جهان انتقال دهد.اين موسسه غيردولتي و مستقل با هدف آموزش، پژوهش و توليد در عرصه زبان(انگلیسی،ایتالیایی،آلمانی…) و فرهنگ و هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اجازه فعاليت گرفته است.

اتاق زبان راهی برای آزمون های بین المللی است

اتاق دوره های پیشرفته زبان انگلیسی موسسه رویش مهر مجموعه ای است از دوره های متنوع که هدف از آنها آماده کردن متقاضیان برای سطوح پیشرفته زبان انگلیسی و آزمون های بین المللی است. متقاضی دوره های این اتاق قبل از شرکت در دوره ها در جلسه مشاوره و تعیین سطح دوره که توسط مدیراتاق برگزار می شود شرکت می کند. در این اتاق دوره های جنرال انگیلیش،پری آیلتس،و ورکشاپ های آیلتس در سطوح مختلف به همراه جلسات فری دیسکاشن و برگزاری آزمون های شبیه سازی ماک تست و….این موسسه را به یک موسسه متفاوت تبدیل کرده است.

فرهنگ راه مشترک زندگی انسان هاست

فرهنگ، راه مشترک زندگی و اندیشه انسان در یک جامعه است. فضایی که مردم با آن زندگی می کنند، مجموعه پیچیده ای از ادبیات، هنر،اخلاق، فلسفه، باورها و عادات… فرهنگ آئینه تمام نمای جامعه است.
موسسه رویش مهر در طی سال ها فعالیت، پیوسته تلاش داشته با برگزاری نشست ها، بزرگداشت ها، برگزاری رویداد ها و دوره های ادبی و هنری و… گامی هرچند کوچک در این راه بردارد.موسسه رویش در طی این سال ها در اتاق فرهنگ با برگزاری رویدادهایی چون؛محله گردی،کارگاه ترجمه،نقد و بررسی فیلم های مستند،شب های عکس،بیهقی خوانی،شاهنامه خوانی،هستی شناسی مولانا،سوفی خوانی، مطالعات شهری …. به دنبال گفتمان فرهنگی در دنیای امروز است. علاقه مندان به مباحث ادبی، هنری، فلسفی می توانند با شرکت در کلاس ها و دوره های این موسسه به بخشی از نیازهای آموزشی خود پاسخ بدهند.در عین حال حضور در نشست های فرهنگی در زمینه مسائل شهری و واکاوی، زندگی روزمره می تواند فضای مناسبی برای پرسشگری و واکاوی نقادانه امور روزانه مشخصی و اجتماعی هر فرد باشد.

جریان سازی اتاق نمایش‌

اتاق نمایش‌نامه موسسه رویش مهر در سال 1389 در زمینه‌های زیر فعالیت‌های خود را آغاز کرد.
1-اجراهای محیطی و تمرین براساس ساختمان رویش با دیگر ساختمان های مطرح شده در اصفهان
2-تولید نمایش‌نامه‌های تجربی براساس نظریات و تئوری‌های تئاتر معاصر دنیا
3-تولید نمایش‌نامه‌های اجتماعی براساس مشکلات اجتماعی در شهر اصفهان
در واقع نمایش‌نامه‌خوانی در‌رویش یکی از جریان‌سازترین برنامه های فرهنگی در سطح شهر است که سابقه آن بیش از یک دهه است. اتاق نمایش نامه خوانی رویش از اواخر سال 1395 به شکل منسجم و برنامه ریزی شده آغاز به کار کرد و تا به امروز هم چنان ادامه دارد. یکی از کارکردهای نمایش‌نامه‌خوانی آمادگی هنرجویان رشته نمایش، بازیگران و کارگردانان برای اجرای یک نمایش است.به نوعی نمایش نامه خوانی آن‌ها را آماده می‌کند که بعدها اجرای بهتر و کامل‌تری روی صحنه تئاترداشته باشند.از سوی دیگر مخاطب نمایش‌نامه خوانی با مواجهه مستقیم با نمایش نامه‌های روز دنیا به سمت و سوی سلیقه تئاتر خوب دیدن سوق داده می شود.


اتاق زبان آلمانی رویش مهر

اتاق زبان آلمانی موسسه رویش مهر با 12 سال سابقه مستمر به منظور ایجاد علاقه در زبان آموزان سطوح مبتدی و همچنین آموزش اساسی و پایه ای زبان آلمانی به آن ها بوده است.روابط اصفهان با شهر فرایبورگ آلمان به عنوان خواهر خوانده همواره به تعامل فرهنگی بین این دو شهر و کشور کمک کرده است.


اتاق ایتالیایی؛تعامل فرهنگی بین دو کشور تاریخی است

اتاق ایتالیایی رویش مهرسال گذشته با برگزاری نشست های یکشنبه های ایتالیایی سعی داشت تا در کنار آموزش زبان ایتالیایی به علاقه مندان، آن ها را با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور آشنا کند. همچنین با برگزاری جشن خواهرخواندگی اصفهان-فلورانس و با یادآوری قرابت های تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ایتالیا سعی در ایجاد پیش زمینه ای مناسب جهت برقراری بستری برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی بین دو کشور داشت. فعالیت‌های سال گذشته در نتیجه منجر به طرح ریزی هفته‌ی فرهنگی ایران-ایتالیا (اصفهان-ایتالیا) توسط اتاق ایتالیایی رویش مهر شد. برنامه ای که به موجب آن موسسه و اتاق ایتالیایی رویش مهر در مرداد ماه سال جاری پذیرای گروهی از کشور ایتالیا خواهد بود که با اقامت یک هفته ای در اصفهان امکان شناخت بهتر و هدفمندتر تاریخ، فرهنگ و هنر این مرز و بوم را خواهند داشت. طی این سفر، گروه ایتالیایی، با شرکت در نشست‌های تخصصی در رابطه با هنر، ادبیات و موسیقی ایرانی با تاریخ و فرهنگ ما بیشتر آشنا خواهد شد و با بازدیدهای روزانه‌ای که از شهر و بناهای تاریخی در نظر گرفته شده، دریافت‌های خود را از نزدیک لمس خواهند کرد.


اتاق مشاوره تحصیلی و کاری به دنبال انتقال صحیح اطلاعات به مخاطبان است

هدف از تاسیس «اتاق مشاوره تحصیلی و کاری رویش» در ابتدا انتقال اطلاعات صحیح و به روز شده در اسرع وقت به دانش آموختگان موسسه رویش مهر و دیگر مراجعه کنندگان می باشد. با توجه به مدرک مشاوره بین المللی مدیریت موسسه خانم مهر یار Qualified Education Agent Counsellor,از موسسه PIER استرالیا و سوابق مشاوره ایشان به دانشجویان ایرانی ایشان تصمیم به تاسیس اتاق مشاوره رویش مهر در موسسه رویش گرفتند. خدمات اتاق مشاوره رویش شامل کلیه خدمات مشاوره تخصصی تحصیلی .خدمات مشاوره تخصصی کاری . و خدمات تخصصی کمک به تنظیم مدارک تخصصی شامل CDR ،RPL ،CV و CV,SOP جهت امور مهاجرت طبق استاندارد و با بهره گیری از تخصص تیم موجود. از دیگر برنامه های اتاق رویش مهر برگزاری ورکشابهای اطلاع رسانی،ورکشاپهای ویژه متخصصان و کلاسهای آموزشی مرتبط با مهاجرت می باشد .


تیم رویش

مدیر موسسه: زهرا مهریار
مدیر اجرایی رویش: سجاد حقیقت قهفرخی
مسئول اتاق زبان: کمال مرتضوی
مسئول اتاق فرهنگ: هاجر مهرجویان
مسئول آموزش و ثبت‌نام: محبوبه قنبری و سپیده احمدپور
مسئول امور مالی: آناهیتا فرهادی
مشاوره کاریابی: سجاد حقیقت قهفرخی و نیلوفر شجاعی
تیم روابط عمومی و تبلیغات:علی فشارکی، نیلوفر شجاعی
مسئول تدارکات: مصطفی نصر

تماس بگیرید

031-36243876

ایمیل

info@rooyesh.com

© کلیه حقوق برای رویش مهر محفوظ است. طراحی توسط شاینا