• شماره تماس : 03136243876

مواجهه‌ی ما با شهر، معمولا مواجهه‌ای‌ست ناخودآگاه؛ شاید نوعی ناخودآگاهی نسبت به همه آن چیزهای کلانِ عینی و ذهنی که ما را دربر می‌گیرند: هوا، آفتاب، زمان، زندگی…. شهر برای بیش‌ترِ ما هست؛ چون هست. در پرسه‌زنی‌ها و آمد-و-رفت‌هامان ، کم ‌تر به شهر «فکر» می‌کنیم. کم‌تر شهر را «نگاه» می‌کنیم. اصلا انگار آن را نمی‌بینیم. اگر حواسِ ما شهر را «می‌بیند»، وقت‌هایی‌ست که ابژه‌هایی ملموس و عینی، حواس و آگاهیِ ما را فرامی‌خوانند؛ این در حالی است که بیشتر مطالعات شهری سویه ای عینیت گرا و مبتنی بر اسناد و مدارک رسمی دارند و کمتر به داده های غیر رسمی توجه می کنند.
رویداد راوی شهر قصد دارد که در برخورد با شهر های معاصر و برای شناخت شهر به جای تکیه بر مدارک رسمی و اسناد تاریخی غیر قابل شک، به روایت های شخصی،خاطرات شفاهی،آثارِ ادبی و هنرِ شهری، بپردازد و مواردی از این دست را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد. به زعم ما این شیوه‌ی مطالعه شهر، به‌سهمِ خود شهر را از سطحِ ناخودآگاهِ ما به سطحی خودآگاه می‌رساند و می‌تواند در ساختن و توسعه‌ی درست‌تر و انسانی‌ترِ شهرها، موثر باشد.

rooyeshmehr-Culture-Events-Ravi-Shahr-3-Visiting-Shahin-Shahr
شاهین شهر گردی 560 420 رویش مهر و اندیشه

شاهین شهر گردی

شاهین‌شهر در شمال شهر اصفهان قرار دارد. این شهر را محل سکونت خانواده‌های ارتش ایران و آمریکا دانسته‌اند. شهر شاهین‌شهر قبل از اینکه تبدیل به شهر شود با نام مزرعه امیرآباد شهرت داشت و زیر کشت کشاورزی بود. این منطقه قبل از شهر شدن زیر نظر مالکیت محمدخان برومند از خوانین منطقه گز برخوار بود. شاهین شهر آب و هوای خشکی دارد.گفته می شود به علت اینکه نقشه آن به صورت یک شاهین بود، شاهین شهر نامیده شد.

ادامه مطلب

تماس بگیرید

031-36243876

ایمیل

info@rooyesh.com

© کلیه حقوق برای رویش مهر محفوظ است. طراحی توسط شاینا