• شماره تماس : 03136243876

اهمیت بالای مهارت اسپیکینگ و علت آن

درباره اسپیکینگ در آزمون آیلتس بیشتر بدانید

اهمیت بالای مهارت اسپیکینگ و علت آن

اهمیت بالای مهارت اسپیکینگ و علت آن 800 450 رویش مهر و اندیشه

professional and fluent speaking in IELTSمهارت اسپیکینگ مهم‌ترین مسیر ارتباطی شما با دیگران است که بدون آن در کشوری بیگانه دچار مشکلاتی اساسی خواهید شد. به همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان را دارند، بیش از هرچیز در جهت تقویت مهارت اسپیکینگ خود می‌کوشند.
به طور مثال اگر شما قصد تحصیل در کانادا و یا مهاجرت کاری به این کشور را داشته باشید، نه تنها باید از سطح متوسطی از دانش زبانی برخوردار باشید تا در مکالمات روزمره خود دچار مشکلی نشوید، بلکه برای تاثیرگذاری بیشتر در مصاحبه با کارفرما یا اساتید تحصیلی خود (مقاطع ارشد و دکتری) بهتر است تسلط خوبی در زبان انگلیسی داشته باشید. همچنین شما می‌توانید از طریق تقویت مهارت اسپیکینگ خود، اعتماد به نفستان را نیز تقویت کرده و با آرامش بیشتری به معرفی خود و ایده‌هایتان بپردازید.
تعداد زیادی از زبان آموزان در خصوص روش های تقویت اسپیکینگ سوال می کنند. پس اگر می خواهید با نکات و روش های کلیدی تمرین مهارت Speaking در ازمون ایلتس آشنا شوید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه کنید.

بخش اسپیکینگ آیلتس چیست؟
• بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس شما می تواند یک بخش ترسناک باشد. اما با اعتماد به خودتان و زحمتی که کشیده اید ، می‌تواند فرصتی برای شما باشد که به ممتحن نشان دهید که مهارت‌های زبان انگلیسی شما تا چه حد پیشرفته است.

قبل از پرداختن به هر نکته، ارزش آن را دارد که سه بخش اصلی بخش اسپیکینگ آیلتس را مرور کنیم:

بخش اول : اینجا جایی است که به سؤالات مربوط به خود و خانواده خود پاسخ می دهید.

بخش دوم : در اینجا، شما یک سخنرانی یک تا دو دقیقه ای در مورد موضوعی که توسط ممتحن به شما ارائه شده است، ایراد خواهید کرد.

بخش سوم : شما و ممتحن اکنون بحث طولانی تری در مورد موضوع ارائه شده در قسمت دوم خواهید داشت.

• حالا بیایید به نکات کلیدی این مقاله برای تقویت عملکرد شما در بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس نگاه کنیم.

گسترش دایره لغات و دانش زبان انگلیسی
برای اینکه بتوانید در هنگام صحبت کردن، افکار خود را به درستی بیان کنید، نیاز دارید تا تعداد لغات و عبارات زیادی را بدانید. در واقع یادگیری لغات جدید یکی از توانمندی‌های پایه در هر زبانی است که به فرد یادگیرنده کمک می‌کند تا دانش خود را وسعت بخشیده و مهارت‌های خود را تقویت کند. به عبارت، بهتر یادگیری لغات و عبارات در تقویت هر چهار مهارت خواندن، شنیدن، گفتن و نوشتن تاثیری مستقیم دارد.

زبان بدون لحن و احساس یعنی سکوت
حتی اگر تلفظ‌تان صحیح باشد ولی لحن و حس مناسب را در هر جمله و عبارت رعایت نکنید، نمی توانید ارتباط مناسبی با مخاطب برقرار کنید. توجه به زیر و بم صدا، افت و خیز در شیوه‌ی ادای هر جمله، لحن و به طور کلی حسی که در هر کلمه و جمله وجود دارد، یک اصل مهم و حیاتی در گفتار و حتی شنیدار است. مثلا وقتی سوال می پرسید باید لحنتان پرسشی باشد. اگر غیر از این باشد ممکن است مخاطب اصلا متوجه نشود که شما از او سوال پرسیده و منتظر پاسخ هستید.

یا انگلیسی باشید یا آمریکایی
در زبان انگلیسی لهجه‌های مختلفی چون لهجه بریتانیایی، آمریکایی، استرالیایی و… وجود دارد. هنگام صحبت کردن به این زبان بهتر است تنها یک لهجه را انتخاب کرده و در آن مسلط شوید.
فراموش نکنید که بیش از انداره درگیر لهجه نشوید. تلفظ مهم تر از لهجه است.

صدایتان زیباست! پس ضبطش کنید
هر آنچه را که می بینید و می خوانید و می شنوید، به زبان آورده و صدای خود را ضبط کنید. خجالت نکشید! ظاهر این کار شاید کمی عجیب به نظر برسد اما یکی از بهترین و مفید ترین تمرین های تقویت اسپیکینگ در منزل به حساب می آید. می توانید ترانه، مکالمه، سخنرانی و قسمتی از فیلمی را گوش دهید و سپس با تقلید صدا و لحن منبع اصلی، همان متن و جملات را با صدای خود بخوانید و ضبط کنید.

ریلکس باشید
مهم است که به خاطر داشته باشید که ممتحن بر روی اشتباهات شما تمرکز نمی کند، بلکه بر جنبه های مثبت گفتار شما تمرکز می کند. آنها آنجا هستند تا ببینند شما چه کارهایی می توانید انجام دهید، نه کارهایی که نمی توانید انجام دهید، و تمام تلاش خود را می کنند تا شما احساس راحتی کنید. آن را به عنوان یک چت کوتاه با یک دوست در نظر بگیرید. مهم ارتباط است – کاری که هر روز به انجام آن عادت دارید

Extend your answers
پاسخ های خودرا بسط دهید. صحبت طولانی فرصتی برای نشان دادن میزان تسلط شماست. عادت کنید برای پاسخ های خود دلیل بیاورید. اگر ممتحن مدام می پرسد «چرا؟»، پس شما به اندازه کافی توضیح نمی دهید. تسلط یکی از چهار معیار ارزیابی آیلتس است و برای اینکه روان به نظر برسید، باید جریان گفتار خوبی داشته باشید. پس نترسید که زیاد می گویید!
به دو مثال زیر توجه کنید:

professional and fluent speaking in IELTS

حفظ نکنید
مهم است که از به خاطر سپردن گفتار خودداری کنید. ممتحنین برای شناسایی پاسخ های حفظ شده آموزش دیده اند و شما را برای این کار علامت گذاری می کنند.

در عوض، مطالعه واژگان موضوعی را با گروه بندی کلمات در دسته بندی ها، مانند ورزش یا فیلم، توصیه می کنم. این رویکرد همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا دایره لغات خود را برای بخش‌های دیگر آزمون آیلتس بهبود ببخشید – و هر چه دایره لغات شما گسترده‌تر باشد، امتیاز شما بهتر است!

واضح و با سرعت طبیعی صحبت کنید
سعی کنید در سخنرانی خود عجله نکنید. تند تند صحبت کردن نمره تسلط شما را بهبود نمی بخشد و می تواند منجر به اشتباهات بیشتر شود. در عوض، آرام بمانید، واضح صحبت کنید و سرعت طبیعی خود را حفظ کنید. و نگران لهجه خود نباشید؛ همه لهجه ها در آزمون آیلتس پذیرفته می شوند. فقط مطمئن شوید که کلمات خود را به درستی تلفظ می کنید
تسلیم نشو!
سه مورد متداول وجود دارد که ممکن است در آنها احساس تسلیم شدن داشته باشید. تنها چیزی که می توانم بگویم این است: نکن!
• اولین مورد زمانی است که نمی توانید کلمه دقیق مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر این اتفاق افتاد، از هر گونه مکث طولانی خودداری کنید و سعی کنید به تعبیر دیگری بپردازید یا به دنبال راه های دیگری بگردید که منظورتان را توضیح دهید
• مورد دوم زمانی است که شما با موضوعی آشنا نیستید یا در مورد موضوعی نظری ندارید. اگر این اتفاق افتاد، از خلاقیت خود برای پاسخ دادن به سوال استفاده کنید. قرار دادن خود به جای کسی که این موقعیت را تجربه کرده است به شما کمک می کند سریعتر ایده بگیرید.

• سومین مورد زمانی است که شما سوال ممتحن را متوجه نمی شوید. اگر این اتفاق بیفتد، همیشه می‌توانید توضیح بخواهید (اما سعی کنید از پرسیدن سوالات زیاد خودداری کنید).

نقش معلم در پیشرفت زبان شما
اما مشکل اینجاست که با وجود تلاش های زیاد ، باز هم روند پیشرفت زبان ما دلچسب نیست!
هیچ کس نمی تواند منکر نقش یک معلم خوب در فرآیند یادگیری باشد.
در یادگیری هر مهارتی، از رانندگی و آشپزی گرفته تا زبان انگلیسی، بخش مهمی از یادگیری مزبوط به مهارت استاد است. یک استاد حرفه ای با جدیت، برنامه ریزی و تلاش مهارت های زبانی تان را ارتقا میدهد.

تماس بگیرید

031-36243876

ایمیل

info@rooyesh.com

© کلیه حقوق برای رویش مهر محفوظ است. طراحی توسط شاینا