• شماره تماس : 03136243876

بهترین روش ارتقا سطح مکالمه

هر آنچه باید درباره بهبود اسپیکینگ بدانید...

بهترین روش ارتقا سطح مکالمه

بهترین روش ارتقا سطح مکالمه 500 335 رویش مهر و اندیشه

how-to-improve-spoken-english

برای همه ما پیش آمده در محل کار یا سر کلاس زبان به فردی برخورد کنیم که خیلی راحت انگلیسی صحبت می‌کرد و همه هم دوست داشتیم که در مکالمه خیلی روان و بدون تپق زدن منظورمان را برسانیم. اگر تا بحال موفق نشدید، ما در این مقاله با ۱۰ توصیه ساده راز مکالمه‌ای صحیح و فوق العاده را بیان می‌کنیم.
نکاتی در مورد صحبت کردن انگلیسی به شکل حرفه ای و روان:

1-از اشتباه کردن نترسید

همیشه این نکته را به خاطر داشته باشید که هدف شما انتقال پیام است. نه عالی صحبت کردن با اصول صحیح گرامری!!
حتی انگلیسی زبانان بومی هم اشتباه می‌کنند .پس اگر این ترس را کنار بگذارید با اعتماد به نفس بیشتر و درنتیجه روان‌تر صحبت می‌کنید.

2-تمرین ، تمرین ، تمرین
Practice Makes Perfect
هرلحظه دنبال فرصت های برای سنجش و تست سطح اسپیکینگ خودتان باشید.
مثلا کلاس های انلاین یاسپیکینگ یا کلاس های free discussion که توسط یه استاد حرفه ای هدایت میشود میتواند روز به روز درمسلط تر شدن شما در مکالمه موثر باشد.

3-گوش دهید
هرچقدر بیشتر بشنوید درنتیجه راحت تر و با اطمینان بیشتری صحبت میکنید.
شنیدن علاوه برارتقا سطح زبانی، به شما کمک میکند که یادبگیرید چگونه نظرات خودتان را با اصطلاحات و عبارت های جدید به انگلیسی بیان کنید.همیشه در گوش دادن دنبال گرفتن ایده باشید!

4-خودتان را برای موفقیت‌ها تشویق کنید
هر بار که با کسی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید یک موفقیت است.
هر مکالمه و تعاملی که دارید، هر چقدر هم که کوچک باشد، به شما در بهبود مهارت‌های زبانی در طول زمان کمک می‌کند. به پیشرفت خودتان افتخار کنید و به خودتان انگیزه بدهید.

5-زرنگ باشید
اگر کسی از شما سوالی می‌پرسد و شما مطمئن نیستید که چطور پاسخ دهید در مورد کلمات استفاده شده در سوال فکر کنید. او بیشتر کلماتی را که برای پاسخ نیاز دارد قبلا گفته است. به جای اینکه فقط دستور زبان انگلیسی حفظ کنید به دنبال الگوهایی مثل این بگردید. راه‌های ساده زیادی برای «تقلب» و یادآوری ساده تر کلمات درست وجود دارد. مکالمه روان نیاز به کمی زرنگی هم دارد.
Does he……? Yes, he does.
Can she….? Yes, she can.
Is it….? Yes, it is.

• این 5نکته اول به ارائه بهترین راه برای شروع آسان صحبت کردن انگلیسی کمک می کند. 4مرحله زیر به شما کمک می کند تا مهارت های مکالمه انگلیسی شما را به سطح بعدی ارتقا دهید

6- انگلیسی فکر کنید

اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی فکر کنید، باید انگلیسی را جزئی از زندگی روزمره خود کنید. این تنها کاری است که باید انجام دهید. اگر هر روز از انگلیسی استفاده کنید، به طور خودکار به انگلیسی فکر خواهید کرد. این موضوع به طور طبیعی اتفاق می‌افتد و ارتباطی به استعداد شما و … هم ندارد.
• اگر می‌خواهید چیزی یاد بگیرید، کتاب‌ها و مقالات انگلیسی را درباره آن موضوع مطالعه کنید.
• اگر سرگرمی یا علاقه خاصی دارید، سایت های انگلیسی مربوط به آن را مرور کنید.
• زبان تلفن، رایانه و تلویزیون خود را به انگلیسی تغییر دهید.
• فیلم های هالیوود را به زبان اصلی (انگلیسی) تماشا کنید.
متوجه منظور من می‌شوید؟ اگر می‌توانید کارهایتان را به دو زبان انگلیسی و زبان مادری خود انجام دهید، همیشه زبان انگلیسی را انتخاب کنید.
• داستان‌های زبان مادری‌تان را به انگلیسی بازگو کنید!
این روشی جالب برای تست میران پیشرفتتان در زبان انگلیسی است. داستانی را انتخاب کنید که واقعاً خوب می‌شناسید و آن را به زبان انگلیسی تعریف کنید.
یادتان باشد وقتی داستان را می‌گویید؛ به انگلیسی فکر کنید، به جای صحیح صحبت کردن بر روان بودن تمرکز کنید و هر جمله را با صدای بلند بیان کنید.

7-باخودتان صحبت کنید
خنده‌دار به نظر می‌رسد، اما با صحبت کردن به زبان انگلیسی در مقابل آینه برای هر روز، یاد می‌گیرید که هر حرف الفبای انگلیسی را تلفظ کنید، بعلاوه زمان و نحوه استفاده از عبارات مختلف. شما همچنین خواهید آموخت که کجا بیشتر اشتباهات را مرتکب می شوید.
هر وقت که می‌توانید، چند دقیقه از روز را جلوی آینه بایستید و به انگلیسی صحبت کنید. یک موضوع را انتخاب کنید، ۲ یا ۳ دقیقه زمان بگیرید و فقط صحبت کنید.
نکته اصلی این تمرین این است که حین صحبت‌کردن، دهان، صورت و حرکات بدن خود را ببینید. این کار باعث می‌شود، احساس کنید در حال صحبت با شخص دیگری هستید.

8-tounge twister

Tounge twisterها کلمات با عباراتی هستند که نزدیکی و تشابه حروف آنها به یکدیگر تلفظ آن‌ها را دشوار و با مشکلاتی همراه می‌سازد. این گونه عبارات و کلمات اغلب به عنوان نوعی سرگرمی در زبان های مختلف دنیا مورد استفاده قرار میگیرند و در دوران کودکی معمولا به عنوان تمرینی موثر در ارتقاء تکنیک های گفتاری مورد استفاده قرار میگیرند.
از Tongue Twister های معروف در زبان فارسی میتوان به عبارات زیر اشاره کرد:
شیش سیخ جیگر ، سیخی شیش هزار – قوری گل قرمزی – زیره ی ریزه میزه از زیر میز میریزه
از Tongue Twister های انگلیسی میتوان در کلاسهای زبان انگلیسی به عنوان نوعی سرگرمی و فعالیت خارج از برنامه و همچنین به منظور رهایی ذهن فراگیران از یک مطلب درسی و آمادگی ذهن برای موضوعی جدید استفاده کرد. دشواری تلفظ اینگونه عبارات و همراه شدن آنها با فضای شاد و مفرح کلاس باعث ارتقاء تلفظ فراگیران زبان انگلیسی میشود
از Tongue Twister های معروف در زبان انگلیسی میتوان به عبارات زیر اشاره کرد:
“The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday”
where’s the peck of pickled peppers Peter Piper picked

بهترین روش ارتقا سطح مکالمه چیست؟؟
اینکه بدانیم چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیریم یکی از اساسی‌ترین موضوعات داغ آموزش زبان انگلیسی است. ممکن است از خود بپرسید که یادگیری آسان مکالمه انگلیسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟ آیا روش های آسانی برای یادگیری مکالمه انگلیسی وجود دارد؟ همه ما می‌دانیم که به طور قطع برای اینکه ببینیم چگونه یاد بگیریم انگلیسی صحبت کنیم، نیاز به تمرین و ممارست داریم. اما راهکار ما برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی چیست؟

هر انگیزه و دلیلی که برای یادگیری انگلیسی صحبت کردن داشته باشید، باید ابتدا مکالمه مبتدی زبان انگلیسی را فراگرفته باشید. برخی از شما ممکن است اهداف علمی خاصی مثل گرفتن اپلای برای ادامه تحصیل در یک کشور دیگر را در سر داشته باشید، اما برخی دیگر ممکن است برای صحبت کردن با یک فرد خارجی در محیط کار نیاز به مکالمه زبان انگلیسی را ، دغدغه خود بدانید.

در بسیاری موارد عدم شناخت موسسات مربوطه که تحت عناوین مختلف ایجاد شده و در این زمینه فعالیت دارند مشکلاتی را برای زبان آموزان به وجود آورده است!!
شرکت در کلاس های مکالمه زمانی اثر بخش است که توسط یک استاد حرفه ای هدایت شود.

تماس بگیرید

031-36243876

ایمیل

info@rooyesh.com

© کلیه حقوق برای رویش مهر محفوظ است. طراحی توسط شاینا