• شماره تماس : 03136243876

لغو کنسرت حین اجرا

لغو کنسرت گروه کماکان

لغو کنسرت حین اجرا

لغو کنسرت حین اجرا 150 150 رویش مهر و اندیشه

چند روزی است که خبری مبنی بر لغو کنسرتی در حین اجرای آن، در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. این در حالی است که چند روز پیش هم کنسرت‌های اهواز به رغم داشتن مجوز قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو گردیده بود.

به گزارش رویش مهر، پنجشنبه، ششم مرداد ماه کنسرتی در تهران در حین اجرای هنرمندان بوشهری با اختلال از سوی حراست محل برگزاری مواجه می‌شود و سرانجام گروه از ادامه کنسرت بازمی مانند. بنا بر ادعای برگزارکنندگان، این گروه برای اجرا مجوز داشته‌اند.

در ویدیوی منتشر شده در فضای مجازی، مامور حراست اجرای مهدی ساکی و گروه «کماکان» را متوقف و چنین بیان می‌کند که به ما دستور داده اند که اجرا را لغو کنیم.

در همین حین خواننده و سرپرست گروه با طرح این پرسش که آیا شعر مشکل دارد؟، توضیح می‌دهد که این برنامه با همکاران خود آن‌ها هماهنگ شده و مجوز‌ها را هم گرفته است.

این رفتار، در ساعات اخیر بازتاب و واکنش بسیاری را در فضای مجازی و رسانه‌ها به همراه داشته است؛ چراکه این نخستین بار نیست که کنسرتی با وجود داشتن مجوز رسمی لغو می‌شود و بدین ترتیب بخشی از جامعه از حق بدیهی خود یعنی بهره گیری از امکانات فرهنگی، اجتماعی و هنری محروم می‌شوند.

این در حالی است که معاون حقوقی ارشاد چند روز قبل و پس از ماجرا کنسرت‌های اهواز تاکید کرده بود که «رعایت شئونات اسلامی و قانونی خط قرمز تصمیم گیران در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است لذا انتظار می‌رود زمانی که مجوزی مبتنی بر قانون صادر می‌شود، همه نهاد‌ها از آن حمایت کنند و به نشاط اجتماعی و عدم تضییع حقوق عمومی توجه داشته باشند.»

بر این اساس انتظار می‌رود، اجرای کنسرتی که مجوز قانونی دارد، بی، چون و چرا بلامانع باشد، ولی با این وجود همچنان شاهد برخورد‌های سلیقه‌ای با کنسرت‌ها و به نوعی بی‌اعتنایی اشخاص به قانون هستیم.

گروه کماکان به خوانندگی مهدی ساکی در آخرین روزهای اجراهای زنده در سالن سوره حوزه هنری میزبان مخاطبانش می‌شود. ترکیب متفاوتی از نوازندگان مهدی ساکی را در این اجرا همراهی می‌کنند و در عمل مخاطبان کماکانی کاملا متفاوت خواهند دید.کماکان اولین آلبوم خود را بیش از چهار سال پیش به همت نشر نوفه منتشر کرده و تا به حال اجراهای زنده بسیاری به شکل مستقل و در رویدادهایی نظیر شب‌های جز، شب‌های جنوب، هفته موسیقی تلفیقی و جشنواره موسیقی فجر تجربه کرده است.

تماس بگیرید

031-36243876

ایمیل

info@rooyesh.com

© کلیه حقوق برای رویش مهر محفوظ است. طراحی توسط شاینا