• شماره تماس : 03136243876

رایتینگ آیلتس

هر آنچه باید درباره رایتینگ آیلتس بدانید.

رایتینگ آیلتس

رایتینگ آیلتس 1280 720 رویش مهر و اندیشه

IELTS Writing

چالش های رایتینگ نویسی
یکی از چالش های متقاضیان ازمون آیلتس در رایتینگ،عدم اعتماد به نفس کافی در نوشتن است.
این مورد یک امر فردی است و با مطالعه با استاد مربوطه یا کسانی که توی شرایط مناسب هستند و خواندن مقاله های مربوط به افزایش اعتماد ب نفس در زبان دوم تا حد زیادی میتواند رفع بشود.
چالش های بعدی به ترتیب،عدم دانش زبانی و عدم دانش کافی درباره ی موضوع ارائه شده است.
هردوی این موارد فقط و فقط با خواندن نمونه های مشابه از مقاله ها،مجله ها و حتی دست نوشته های افراد ب اون زبان کاملا حل میشود.
حتما شنیده اید که میگویند،نویسنده های قهار قبل از شروع به نوشتن تعداد زیادی کتاب خواندند.
این درمورد نوشتن یک انشا به انگلیسی هم صدق میکند،شما ابتدا باید نمونه های زیادی ببینید تا بعد هم بتوانید خودتان بنویسید.
خب تا اینجای کار،چندتا چالش رو بدون کمک شخص دیگه تا حد زیادی میتوانید برطرف کنید.
اما مورد بعدی،گیر کردن وسط رایتینگه!!
این بخاطر نداشتن ایده ی کافی و انسجامه.حتی کسانی که در حد عالی انگلیسی بلدند،باز هم این مشکل را دارند!!
در این مقاله به شما کمک میکنیم تا بتوانید ایده هایتان را با یک تکنیک کارآمد انسجام بدهید

رایتینگ آیلتس
افراد بسیاری حتی انگلیسی زبانانnative بوده‌اند که با دایره واژگان بسیار گسترده و تسلط کامل بر گرامر این زبان توانسته‌اند در بخش Writing آزمون به آنچه می‌خواستند برسند.
اشتباه اصلی بسیاری از داوطلبان این است که در بخش رایتینگ چیزی را می‌نویسند که به نظر خودشان خوب می‌آید؛ و کاری ندارند به اینکه آزمون گیرندگان (Examiner ها) چه ملاک‌ هایی برای نمره دادن دارند.
پس گام اول در موفقیت در رایتینگ آیلتس، آشنایی با انتظارات Examiner ها است.

چهار مورد برای آزمون گیرندگان اهمیت دارند:
Task Achievement
Coherence and Cohesion
Lexical Reference
Grammatical Range and Accuracy

Task achievement یا پاسخ دادن به آنچه سوال از ما خواسته، اولین معیار نمره دهی توسط تصحیح کنندگان رایتینگ آیلتس است.

منظور از Coherence and Cohesion، ساختار نوشته و جریان اطلاعات داخل آن است.
ساختار یا Structure صحیح معمولا یعنی چند پاراگراف که که در پاراگراف اول باید نمودار را توصیف کنید، در پاراگراف دوم به موضوعات کلیدی یا Key Feature ها اشاره کنید و در پاراگراف‌های بعدی به جزئیات بیشتر درباره هر Key Feature بپردازید.
قبل از آنکه شروع به نوشتن کنید درباره ساختار متن خود، اینکه نوشته باید چند پاراگراف داشته باشد و هر پاراگراف چه موضوعاتی را در بر بگیرد تصمیم بگیرید.

Lexical Reference یعنی دامنه واژگانی که به کار می‌برید و همچنین استفاده از آنها به شکل صحیح.
شخص تصحیح کننده در این بخش دو موضوع را در نظر می‌گیرد: یکی اینکه کلمات مختلف هم معنی را بلد باشید و یکی هم اینکه از آنها در جایگاه یا معنی اشتباه استفاده نکنید.

منظور از Grammatical Range and Accuracy چیست؟
Range به معنی استفاده از Tense های مختلف گذشته، حال و آینده در متن نیست چون این موضوع اصولا در اختیار ما نیست! شما باید بسته به موضوعی که درباره اش صحبت می‌کنید باید فعل‌ها و زمان‌های مناسب به کار ببرید.

تصحیح کنندگان رایتینگ آیلتس، دوست دارند چهار نوع جمله را حتماً در نوشته ‌های داوطلبان ببینند:
1. جملات Complex
2. جملات سوالی
3. فعل های Modal (مثل could یا might)
4. جملات شرطی

منظور از جملات Complex این است که آن چه می‌نویسید بایستی از حالت ساده فاعل، فعل و مفعول درآمده و با استفاده از حروف ربط بتواند اطلاعاتی بیشتر مثل دلیل، هدف، توضیحات اضافی درباره یک کلمه، زمان‌ و مکان و … را برساند. به عبارت دیگر، اگر نتوانید از کلمات زیر به درستی در نوشته‌تان استفاده کنید احتمالا از نظر Grammar Range نمره بالاتر از 4 نمیگیرید.

تسک های رایتینگ آیلتس
همانطور که می دانید، در بخش رایتینگ آیلتس، توانایی نوشتاری شما در دو موضوع و سبک کاملاً متفاوت سنجیده می شود. برای ارزیابی مهارت رایتینگ در آزمون آیلتس، هر فرد متقاضی باید به 2 سوال رایتینگ در مدت زمان 60 دقیقه پاسخ دهد.

رایتینگ آیلتس، به دو بخش اصلی تقسیم می شود (Task 1 و Task 1 . (Task 2 در ماژول آکادمیک، معمولاً شامل یک جدول یا گراف است که با توجه به اطلاعات داخل آن باید یک توضیح بنویسید و در Task 2 هم باید درباره موضوع داده شده یک Essay بنویسید که در آن نظر و تحلیل خودتون رو ارائه می کنید.

نکته: سوال اول Task 1 برای متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس General و Academic متفاوت است.

تسک اول آزمون جنرال
در این تسک از شما خواسته می‌شود یک نامه در سبک رسمی، نیمه رسمی، یا غیررسمی بنویسید و خیلی مهم است که این سه سبک را بشناسید و جزئیاتش را رعایت کنید. نوع نامه درخواست شده ثابت است حداقل ۱۵۰ کلمه /حدوداً ۲۰ دقیقه زمان/ با رعایت چارچوب نامه باید به همه موارد پرسش شده پاسخ بدهید

تسک اول آزمون آکادمیک
در این تسک انواع مختلفی از نمودار مثل خطی، دایره‌ای، جدول، فرآیند یا مقایسه به شما داده می شود و شما باید یک خلاصه یا گزارش از اطلاعات آن را ارائه کنید. نمودار ثابت و اجباری است و حداقل ۱۵۰ کلمه، حدوداً ۲۰ دقیقه زمان.
از آنجایی که این خلاصه نویسی و گزارش است نباید عقاید تجربیات و دانش شخصی تان را بنویسید.

تسک دوم آزمون جنرال و آکادمیک
این تصویر یک مقاله یاessay هست ,موضوع ثابت و اجباری است, حداقل ۲۵۰ کلمه و حدوداً ۴۰ دقیقه زمان .
در این تست باید از دانش و تجربیات شخصی خودتان استفاده کنید و گفته هایتان را با آن تحلیل و مستحکم کنید.

ساختار رایتینگ 2 Task
اکثر نوشته های 2 Task از ساختار چهار پاراگرافی زیر پیروی می کنند:
۱. مقدمه
۲. پاراگراف 1 Body
۳. پاراگراف 2 Body
۴. نتیجه گیری
این پاراگراف ها، بزرگترین قسمت نوشته های شما را شامل می شوند و بنابراین جایی است که بیشتر نمره های خود را یا بدست خواهید آورد یا از دست خواهید داد.
نکته: دو پاراگراف Body خوب بنویسید و مطمئن باشید که نمره خوبی خواهید گرفت.
●تسک یک رایتینگ آیلتس معمولا نتیجه گیری یاconclusion ندارد.

 

Every year, millions of people travel to other countries for vacations spending billions of dollars. Tourists like to visit museums, monuments and archaeological. It is because the tourists can really understand the cultural heritage in the country.
With the amazing development in transportations, everyone get fly easily. The cheap air ticket brings happiness to many people. Visitors can enjoy their journey in a low price. This cause many people travelling nowadays. As proverb goes “: every coin has its two sides,” cultural tourism brings benefits and weaknesses to the nation’s cultural heritage. In my part, I will say that the advantages are more impact to the countries than the weaknesses.
First of all, I absolutely agree with the statement. Having many visitors can bring benefits and also can cause some problem. Cultural tourism let the visitors understand the local culture and know how to respect the local people and places. Next, tourism can develop country economy. It creates many jobs to the local labours and available the work in hotels, restaurants, travel businesses, taxis, entertainment center resorts and others. Furthermore, tourism can lead to better environment. The government dedicates to reduce environment pollution.
On the other hand, many visitors also cause some problems. If too many visitors visit a place will cause traffic jam. Others, people working as waiters or cleaners do not receive a high salaries. However, the most important is that visitors can lead to problems such as alcohol or prostitution.
In conclusion, governments represent an important role. Because governments can reduce the problems cause from tourism. In my opinion, visitors should enjoy their travelling and visiting a new place, but they should give the full respect to the local people and places.

 

ایده پردازی در رایتینگ
یک مشکل مشترک بسیار بزرگ برای داوطلبین، ایده پردازی در رایتینگ آیلتس است. شاید دلیل آن استرس و عدم خلاقیت کافی باشد
معمولاً ساده‌ترین و واضح‌ترین ایده‌ها بهترین هستند، بنابراین لازم نیست راجع به موضوعاتی حرف بزنید که تابحال هیچکس به آن نپرداخته است. هرچه دایره واژگانی بیشتری داشته باشید ایده پردازی در نوشتن برای شما ساده‌تر می‌شود.

چند روش کلی برای ایده پردازی:

Brainstorming
این روش به این معنی است که به موضوع فکر کرده و تا جایی که می‌توانید ایده‌های مرتبط تولید کنید. کلمه‌ی کلیدی را نوشته و سپس تمامی ایده‌های مربوط به آن را بگویید. بسیاری از زبان‌آموزان این روش را دوست دارند

Mindmapping
روشی برای سازمان دهی کردن تصویری ایده‌های شما برروی کاغذ است و رابطه‌ی بین لغات و یک مفهوم را نشان می‌دهد. مفهوم کلی را در وسط کاغذ بنویسید و لغات و مفهوم‌های جزیی‌تر و مرتبط را در اطراف آن به صورت شبکه می‌نویسیم و شبکه‌ای از کلمات مرتبط را پدید می‌آوریم

Five question method
در این روش از سوالات Who / What / Why / Where / How برای تولید ایده استفاده می‌کند. این روش برای افرادی مناسب است که از قبل اطلاعاتی راجع به موضوع دارند.
به یاد داشته باشید که یک روش خوب برای همه وجود ندارد. بهتر است همه‌ی آنها را امتحان کرده و روش مناسب خود را انتخاب کنید.

Collocation
برخی از مهمترین واژگان مورد نیاز برای رایتینگ آیلتس، Collocationها هستند. استفاده از Collocation در رایتینگ آیلتس، برای امتیاز بالاتر ضروری است. Collocation ها دویا چند کلمه هستند که در زبان انگلیسی با هم مورد استفاده قرار می گیرند.
برای اینکه بتوانیم مانند افراد انگلیسی زبان طبیعی صحبت کنیم و بنویسیم باید Collocation ها را بشناسیم. کالوکیشن ها در اصل تسریع کننده ایجاد ارتباط در زبان انگلیسی هستند. کالوکیشن ها موجب می شوند سریع بخوانیم ،طبیعی تر صحبت کنیم و مانند یک فرد انگلیسی زبان بنویسیم.

● به عنوان آخرین نکته، به یاد داشته باشید حتی اگر در انگلیسی اشکالات گرامری و ساختاری دارید باز هم باید تلاش کنید در بخش رایتینگ آیلتس از ساختارهای ترکیبی و واژه‌های متنوع استفاده کنید، چون نمره‌ای که با این کار می‌گیرید قطعا نسبت به نمره‌ای که به خاطر اشتباهات از شما کم می‌شود بیشتر خواهد بود. پس ارزشش را دارد!

تماس بگیرید

031-36243876

ایمیل

info@rooyesh.com

© کلیه حقوق برای رویش مهر محفوظ است. طراحی توسط شاینا